Зміст:

Залишки мильної піни і бруду є справжнім раєм для розвитку різних мікроорганізмів, від нешкідливих водоростей до цвілі і хвороботворних мікробів. Тому так важливо регулярне прибирання (бажано з дезінфекцією).

Ми розповімо, як доглядати за предметами, що найчастіше зустрічаються у ванній. Ви дізнаєтеся, чим чистити скло душової кабіни, як мити ванну або піддон для душу, виготовлені з акрилу, а також що робити з брудом на піддоні емальованої чавунної моделі.

Рекомендації, чим відмити шибки в душовій кабіні

Скло в душовій кабіні забруднюються через:

  • вапняного нальоту, що залишається після контакту навіть із чистою водою;
  • мильної та гелевої піни;
  • звичайного пилу.

Якщо пустити ситуацію на самоплив, у найближчому майбутньому скляні дверцята втратять привабливий зовнішній вигляд. Вони виглядатимуть брудними, а саме приміщення неохайним. Щоб уникнути цих наслідків, рекомендується:

  • профілактика (ополіскуйте кабіну після кожного використання та витирайте насухо м'якою тканиною);
  • щотижневе чищення (використовуйте спеціальні миючі засоби для збирання та дезінфекції).

Проблем із нальотом не виникне, якщо виконувати ці дії регулярно. Пам'ятайте, що довше ви тягнете з чищенням, тим складніше видалити вапняні плями. Якщо проблема вже помітна, використовуйте спеціальну побутову хімію (краще якщо засіб буде у формі спрею) або розчин лимонної кислоти, оцту.

Боремося з нальотом та жовтизною – чим відмити акрилову ванну та душовий піддон

Нова акрилова ванна радує око своїм білим кольором. І може залишатися такою практично вічно. Однак часом на поверхні з'являються жовті плями, сліди вапняного нальоту. Це з якістю води, трубопроводу, і навіть відсутністю догляду. Як і у випадку зі скляними деталями душової кабіни, піддон або ванна з акрилу потребують регулярного догляду. Зокрема, фахівці рекомендують мити та насухо витирати чашу після кожного використання. Також вам необхідно регулярно проводити велику чистку (не рідше, ніж раз на два тижні, а краще щотижня). Використовуйте м'які засоби, спеціально виготовлені для акрилових поверхонь.

Сучасний ринок багатий на побутову хімію на будь-який випадок. Тому підібрати спеціальний гель не складе великої праці. До речі, такий продукт допоможе позбавитися жовтих і вапняних плям. Щоправда, лише тоді, коли це у принципі можливо.

Зрештою, завжди можна випробувати народні методи, що включають сіль, соду, оцет. Але помилка при розрахунку інгредієнтів обов'язково закінчиться псуванням виробу, тому дешевше купити Cif або інший щадний засіб.

Важливо пам'ятати, що при догляді за акриловою поверхнею не можна використовувати:

  • порошки та миючі засоби з абразивом;
  • тверді щітки;
  • агресивні речовини (хлор, кислота тощо).

Використовуйте ванну за призначенням, уникайте контакту поверхні з барвниками.

Чим відмити чавунну ванну від бруду, що в'ївся

Незважаючи на появу нових матеріалів, класична чавунна ванна з емалевим покриттям залишається найкращим варіантом (за винятком складнощів з транспортуванням та встановленням через велику вагу). Вона добре тримає тепло, майже не робить шуму при наповненні і може служити дуже довго. Фактично, чавунна ванна взагалі не має обмежень щодо термінів експлуатації завдяки міцності матеріалу виготовлення.

Але емалеве покриття не настільки міцне, тому основні проблеми з ваннами такого типу, як правило, пов'язані саме з ним. Можлива втрата привабливого зовнішнього вигляду через жовті плями та утворення вапняного нальоту. Появу цієї проблеми можна попередити, якщо регулярно обполіскувати виріб і витирати насухо. Також бажане регулярне чищення за допомогою побутової хімії.

З народних засобів найбезпечнішим є застосування соди. Якщо раз на тиждень чистити ванну з емалевим покриттям м'якою губкою з содою (харчовою або кальцинованою), виріб залишиться білим. Також багато хто радить застосовувати кислоти різної концентрації. Не варто цього робити. Напевно, ви хоч раз бачили чавунну ванну, покриття якої втратило блиск і гладкість. Зерниста поверхня швидко вбирає бруд і практично не відчищається. Причому кожне прибирання додатково роз'їдає емаль. Тож не варто експериментувати.

Як правильно відмити крани у ванній та душовій кабіні від іржі.

Якщо на білій поверхні ванни, чавунної або акрилової вапняний наліт майже непомітний, то глянцеві змішувачі, виливи та лійки моментально набувають неохайного зовнішнього вигляду. Ми рекомендуємо чистити ці вироби одночасно з ванною. Для видалення нальоту та слідів іржі ви зможете використовувати:

  • соду;
  • кока-колу;
  • лимон;
  • лимонну чи щавлеву кислоту;
  • спеціальну побутову хімію;
  • засоби для чищення скла та дзеркал (особливо гарні склади з нашатирним спиртом).

Як і у випадку з чавунною ванною, сода є найбезпечнішим варіантом. Вам потрібно буде змішати її з теплою водою до сметанної консистенції та нанести на поверхню змішувача, вентилі та інше.

Зачекайте близько 20 хвилин, перш ніж видалити склад за допомогою губки. Щось подібне можна зробити і з лимоном (натріть поверхню його часточкою) та кока-колою (використовуйте газировку та м'яку тканину для створення компресу). Робота з кислотами складніша. Оскільки завжди є ризик неправильно змішати інгредієнти. Вищий відсоток кислоти миттєво знищить всю красу, тому краще використовувати професійну побутову хімію. Тим більше, що вона:

  • відносно недорога;
  • куди ефективніша;
  • зручна в експлуатації.

Доглядайте за санвузлом правильно, і наступний ремонт буде потрібно нескоро.