Плануючи зробити водопровід або опалення своїми силами для будинку необхідно придбати пластикові труби. Щоб з'єднати їх в систему важливо ознайомитися з принципами пайки самого матеріалу. Процедура не відрізняється особливою складністю і при бажанні, слідуючи певним алгоритмом дій, із завданням впорається кожен чоловік.

На сайті інтернет-магазину представлений величезний асортимент пластикових труб для опалення від найкращих виробників. В каталозі легко підібрати потрібний варіант, здійснивши вигідне придбання, оскільки на сайті труби можна оформити без переплат. Це краще рішення, як для приватного будинку, так і підприємства.

 

Способи паяти поліпропіленові труби для водопроводу

 

Перш, ніж приступити до роботи, важливо перевірити кромки труби на наявність вм'ятин або нерівностей. Якщо все добре, можна споювати деталі. Паяльник для поліпропіленових труб оснащують насадками потрібного розміру, встановлюють температуру, використовуючи регулятор. Пристрій, що не має таку функцію, має після закінчення нагрівання вимкнутися самостійно. Про це свідчить індикатор на пристрої.

Виконати якісне з'єднання можна дифузним методом. Процес базується на розплавленні поверхні елемента на задану глибину. Стиковка двох деталей і їх охолодження дозволяє отримати первинну структуру труби, оскільки створюється монолітний матеріал на глибині проникнення. Для цього дотримуються наступного алгоритму дій.

Ножиці відрізають частину труби потрібної довжини. Далі знімають фаски під кутом 45 градусів з обох сторін. Дуже важливо ретельно очистити від забруднень краю і обробити знежирюючим засобом потрібні поверхні зовні і всередині. Паяльником прогрівають деталі певну кількість часу. При цьому, необхідно знати, яка допустима температура для марки труби. Ця інформація вказана в інструкції. Після прогрівання елементи знімають з паяльника і зістиковують в певному положенні, витримують до повного охолодження. У разі, якщо їх перегріти, деталі будуть деформовані і при з'єднанні можуть просто зім'яти.

Новачкові краще виконати пайку пробних елементів. Зазвичай майстри користуються таблицею тимчасової пайки труб.

Для з'єднання відрізків труби при подовженні прямих ділянок, використовується муфтовий спосіб. Фітинг монтують на кінець пластикової труби, припаюючи його. Після цього таким же чином фіксують і другу деталь.

Торцевій метод ідентичний дифузним, але використовується для виробів, діаметр яких більше 63 мм Торцева зварювання за цією технологією відмінно підходить для польових умов. Щоб рівно і акуратно виконати роботу, важливо попередньо підготувати торці, ретельно зачистити їх.

Крім того, для паяння труби водопроводу підходить холодний метод зварювання за допомогою двокомпонентного епоксидного складу. Перевагою способу вважається простота в монтажі. Грудку кошти розминають і наносять на поверхню. Через годину стики готові до експлуатації. Цей метод не годиться для опалення.

 

Вчимося паяти армовані поліпропіленові труби

 

Армуючий шар зміцнює структуру поліпропіленових виробів, але створює певні перешкоди для стикування відрізків. Вставка не дозволяє використовувати дифузний метод і він стає ненадійним. Виправити ситуацію можна шляхом видалення армуючого прошарку з допомогою шейвера. Це прилад, що представляє собою металеву втулку з ножами. Його надягають на кінець труби, яку потрібно поєднати і з допомогою обертальних рухів очищають армований шар. Видалити посилення, розташоване в середній частині стінки виробу можна за допомогою торцювателя для пластикових труб.

Виконавши зачистку, акуратно видаляють задирки і очищають трубу від забруднень. Тепер можна приступати до стикування деталей одним з вищеописаних методів. Винятком у процесі спайки є вироби із зміцненням скловолокном, їх з'єднують стандартним методом.

 

Рекомендації по пайку пластмасових труб у важкодоступних місцях

 

У процесі складання водопроводу до деяких місцях може бути обмежений доступ. На підготовчому етапі необхідно умовно розділити систему на окремі вузли, які з'єднуються на обладнанні і фіксуються в мережу в декількох точках.

Найбільш важкодоступними місцями є лінії під стелею і ділянки, де неможливо розмістити паяльник.

Також роботу можна виконати, використовуючи спеціальний прийом. Для цього потрібно послідовно нагрівати паяльником прямий і зворотний ділянку в з'єднаннях. При цьому, фланець прямої ділянки нагрівають довше, щоб він не встиг охолонути, поки в роботі буде відповідна заготовка. Кутові стики можна зробити плавними з допомогою фітингів і перехідників.

Виконуючи роботу поетапно, впоратися із завданням під силу кожній людині.