Графік роботи:

Пн-Пт: 08:00–19:00

Сб: 09:00–15:00

0
Мій кошик
Укр
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань

Повітрявідвідники

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Повітрявідвідник: функції, види, рекомендації щодо вибору

Повітрявідвідник – це обов'язковий елемент інженерної системи опалення. Його головна функція - видалення бульбашок повітря, які накопичуються в теплоносії й можуть трансформуватися в повітряний затор. Однак цього не станеться, якщо використати спеціальні клапани спуску повітря.

Навіщо потрібен повітрявідвідник?

повітровідвідникПовітрявідвідники – це невеликі та конструктивно прості деталі, проте значення їх складно переоцінити. Бульбашка повітря коштом підживлення киснем переростає у повітряний затор. Та своєю чергою повністю блокує циркуляцію теплоносія в системі, і радіатор або навіть кілька, а залежність від розташування повітряної пробки. Повітрявідвідник дозволяє позбутися бульбашок повітря і запобігти появі повітряної пробки.

Виділяють два типи такого обладнання:

  • ручний спускник, який називають краном Маєвського;
  • автоматичний відвідник повітря.

Механічний кран надійний і простий, тому він коштуватиме дешевше. У ньому немає жодної рухомої деталі, які можуть пошкодитися або заіржавіти. Цим і пояснюється його довговічна та стабільна робота. Однак для спуску повітря із системи доведеться докладати зусиль.

Якщо ви вибираєте механічний спускник Маєвського, бажано, щоб він був із руків'ям. Це значно полегшить процес спуску повітря. Руків'я своєю чергою може бути пластиковим або металевим, з нержавіючої сталі.

Автоматичні моделі дозволяють спускати повітряний потік без людської участі. Принцип дії у нього максимально простий:

  • внутрішня камера в режимі роботи заповнена теплоносієм (водою), шляхом чого притискається поплавець до верху. Сам повітряний клапан, оснащений пружиною, залишається закритим;
  • у міру накопичення повітря в системі там знижується рівень теплоносія, що спричиняє опущення поплавця;
  • поступово рівень опускання поплавця стає критичним. Тоді поплавець подолає пружність пружинного елемента, клапан відкриється та випустить зайве повітря;
  • коли вийде повітря, простір усередині системи знову займає теплоносій, підніме поплавець вгору і закриє клапан.

Автоматичні клапани спуску працюють безперервно. Невелика частина повітряного потоку залишається в системі, але не заважає циркуляції теплоносія та безперебійній роботі опалення.

За типом підключення автоматичні відвідники повітря бувають прямими й кутовими. Другі вважаються надійнішими, і професійні сантехніки віддають перевагу таким моделям. Також можуть бути додаткові функції, які підвищують надійність елемента - зокрема, захист від гідроудару, уловлювання дрібних бульбашок, можливість встановлення клапана в заглушку.

Однак тільки типу клапана за принципом роботи недостатньо для ухвалення рішення щодо купівлі конкретної моделі. Розглянемо основні критерії вибору елемента опалювальних систем.

Як вибрати повітрявідвідник для опалення?

Вагомий момент – елементи системи мають бути дуже якісними, надійними та довговічними. Тому в жодному разі не варто економити на шкоду якості. Результат може бути плачевним – з ладу вийде сам спускник, у робочій системі знизиться тиск, на корпусі радіатора та на підлозі можуть з'явитися брудні потоки від води. Вибираючи автоматичний спускник повітря, орієнтуйтесь на такі технічні характеристики:купити повітровідвідник

  • тип – механічний чи автоматичний, про що ми докладніше говорили вище;
  • матеріал виготовлення. Це може бути латунь, мідь, нержавіюча сталь, ударостійкий пластик. Кожен варіант має свої переваги та недоліки. Наприклад, латунь має відмінні фізико-хімічні властивості та є довговічною, але й коштуватиме дорожче;
  • максимальний робочий тиск у системі. Для тепломереж у житловому будинку або офісі до 10 атмосфер буде більш ніж достатньо;
  • максимальна температура теплоносія у системі, бажано – 110 градусів за Цельсієм;
  • тип з'єднання – найчастіше це зовнішнє різьблення;
  • приєднувальний розмір, підбирається під діаметр труб опалення у вашій квартирі чи будинку;
  • вага, габарити аксесуара.

Важливо звертати увагу на виробника техніки, від цього залежить якість. Серед брендів, яким можна довіряти, відзначимо Solomon, ARCO, ITAP, Ferroli, LK Armatur, Luxor, Sandi Forte, ICMA, SD Plus, Koer, Roho.

Бажаєте замовити автоматичний відвідник повітря недорого?

В Україні купити відвідник повітря за найкращою ціною можна в інтернет-магазині «Трубер». У нашому каталозі представлений найбільш широкий асортимент цих елементів від провідних світових брендів. З постачальниками ми працюємо без посередників, тому запропонуємо найкращу вартість на українському ринку. Доставка здійснюється в Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Львів, Запоріжжя та інші регіони країни.

Вгору