Сьогодні ми поговоримо про бойлери непрямого нагріву, які використовуються разом із котлом, тому їх найчастіше встановлюють на дачах та комерційних об'єктах. Таке обладнання може мати різний обсяг і метод розміщення - підлоговий або настінний.


Принцип роботи та з чого складаються бойлери непрямого нагріву

 

Суть непрямого нагріву в тому, що прилад використовує тепло зовнішнього джерела, у ролі найчастіше виступає електричний чи газовий котел. Подібні бойлери не потребують додаткового харчування. З їхньою допомогою ви зможете знизити навантаження на домашню електромережу. Проходячи через бойлер, нагріта котлом рідина для системи опалення підвищує температуру води, що зберігається в резервуарі, та підтримує її на заданому рівні. Таке рішення дозволяє забезпечити гарний тиск відразу на кілька точок огорожі.


Пристрій бойлера непрямого нагріву не відрізняється особливою складністю. Це металевий бак певного об'єму, всередині якого розташовані такі елементи:

  • куля ізолюючого матеріалу;
  • резервуар для води;
  • теплообмінник.

Також у деяких моделях бойлерів передбачені місця для підключення ТЕНу та термометра. Такі накопичувальні баки підходять для нагрівання води у двох режимах – прямому та непрямому. Вибирайте той спосіб, який найкраще відповідає актуальним умовам. Наприклад, якщо опалення вам зараз не потрібне, увімкніть ТЕН, а зимою користуйтеся енергією газового або електричного котла.

 

 

Чому для нагрівання води використовують бойлери такого типу


Спочатку бойлери непрямого нагріву використовувалися у приватних житлових будинках та на дачах, але сьогодні їх все частіше замовляють міські жителі. Таке обладнання має ряд переваг:

  • швидке підвищення температури води;
  • можливість роботи з кількома точками огорожі;
  • зниження навантаження на електромережу;
  • повільне утворення накипу;
  • автономність та простота обслуговування.

 

 

Подібні бойлери досить прості в установці та підключенні. Якщо ви хочете придбати для нагріву води один із подібних приладів, рекомендуємо звертати увагу на показники продуктивності, обсяг та наявність ТЕНу. Останній елемент значно розширює можливості устаткування.