"Оновлено"
Зміст:
- Якою повинна бути висота установки рушникосушки
- Як встановити водяною полотенцесушитель
- Установка электрического полотенцесушителя
Важливим елементом ванної кімнати, який не тільки справляється з сушінням білизни, але і обігрівом приміщення, є полотенцесушитель. Підбираючи прилад, слід орієнтуватися на дизайн і розмір, продумати його місце розташування, висоту від підлоги. Прості правила монтажу рушникосушки забезпечать безпеку мешканцям і довговічність експлуатації обладнання.
На сайті інтернет-магазину представлений величезний асортимент водяних, електричних і комбінованих полотенцесушителей від найкращих виробників. Пристрій можна придбати без переплат, а служити вона буде довгі роки, не втрачаючи початкових характеристик.
Якою повинна бути висота установки рушникосушки
При установці рушникосушки в першу чергу слід враховувати зручність користування приладом. Мешканці будинку повинні дотягнутися до нього без проблем. Висота установки пристрою повинна бути від 120 до 130 см від підлоги. Таким чином, приладом буде легко користуватися дорослим і дітям. При цьому, на стіні поряд не повинні бути розташовані розетки. Головне, щоб агрегат їх не перекривав. Можна встановити розетку з заземлюючим контактом.
Крім того, важливо відступити від розташованих поблизу побутових приладів та сантехніки не менше метра. Допускається установка рушникосушки над пральною машиною, витримуючи відрізок від неї в 70 див. Відстань від стелі також нормується, слід залишити місце в 50 див.
Не слід розташовувати прилад занадто високо, оскільки, в іншому випадку розігріте повітря піднімається до стелі і прогріває приміщення повільніше.
У багатоквартирних будинках зі стандартним стелею важко дотримуватися потрібних цифр, тому установку U-образних моделей проводять у відповідності з розробленими нормативами Сніп. Допускається встановлювати прилад на відстані від підлоги 110 див. М-образні конструкції вішають, відступаючи 90 див.
Для установки водяного рушникосушки від стояка необхідно витримати відстань від 30 до 50 см. Сусідня стіна не повинна бути ближче, ніж 20 див.
Як встановити водяною полотенцесушитель
При установці водяних полотенцесушителей теплоносієм є гаряча вода, тому прилад підключають до системи водопостачання. Перед установкою конструкції важливо з'ясувати, чи є в трубах вода, іноді на літо її зливають. Також слід визначитися зі способом монтажу, він буває:
- нижнім;
- діагональним;
- боковим;
- центральним.
Нижній метод частіше застосовується в старих багатоквартирних будинках. Бічний монтаж передбачає встановлення на стіні так, щоб труби були не видні.
В першу чергу видаляють старе пристрій, переконавшись, що вода в трубах перекрита. Роботу виконують за допомогою болгарки або відгвинчують деталь з труб, знімаючи з кріплень.
На наступному етапі проводять монтаж байпаса, він з'єднує вхід і вихід труби, до якої підключено пристрій. Він встановлюється перед кранами. У разі його відсутності потрібно перекрити воду.
Для встановлення перемички беруть невеликий відрізок труби меншого діаметру, ніж параметр труб магістралі. Байпас пригвинчують на різьбу, ущільнювачем виступає лляна підмотка.
Далі встановлюють нижній і верхній крани, різьблення яких повинна бути ідентичною діаметру труб. Можна придбати звичайні вироби з положенням відкрито/закрито або віддати перевагу вентильним кранів, які дозволяють регулювати напір. Не можна фіксувати запірні пристрої до байпаса або на перемички. В іншому випадку подача води на інші точки буде утруднена.
Фахівці рекомендують встановити на верхню частину пристрою кран Маєвського, який справляється з видаленням повітря з системи.
Далі встановлюють сушка для рушників за допомогою кронштейнів і телескопічних власників. Щоб приєднати прилад до системи, застосовують фітинги. Залежно від конструкції вони можуть бути кутовими чи прямими. Щоб уникнути протікання сполук ретельно ущільнюють їх підмотуванням у вигляді лляної клоччя або ФУМ-стрічки.
Після встановлення необхідно виконати пробний пуск, щоб переконатися у герметичності з'єднань. Всі роботи бажано проводити в теплу пору року, коли центральну систему водопостачання відключено і в ній немає тиску. Але в цьому випадку перевірити роботу пристрою не вдасться. Для запобігання протіканню крани агрегату потрібно тримати в закритому стані.
Установка електричного сушки для рушників
Однією з головних переваг електричного рушника є простота монтажу. Його фіксують на стіну і включають в мережу електроживлення.
Дуже важливо дотримуватись правил електробезпеки. Розетка у ванній повинна мати спеціальний пристрій з захистом від вологи, прилад заземлюють. підлозі.
Вимоги по висоті до електричних сушки для рушників ті ж, що і для водяних.
Якісні пристрої, встановлені за всіма правилами і стандартами будуть довго виконувати свою функцію, радуючи комфортним мікрокліматом у ванній.