Зміст:

Ванна кімната постійно використовується за призначенням, особливо, якщо йдеться про суміщений санвузл, де «в тісноті, але не в образі» розташовується і чаша, і раковина, і унітаз (а часом і пральна машинка). Зрозуміло, чому кожна людина прагнути якомога «розвантажити» простір у цьому приміщенні.

Чому не варто ховати сушка для рушників

Хоча багато хто ставиться до сушки для рушників насторожено, сприймаючи його як деякого динозавра, що «краде» простір у ванній кімнаті, не варто забувати і про його корисність. Конструкція змійовика спочатку була розроблена таким чином, щоб він без проблем містився в типових ванних кімнатах, габарити яких дуже далекі від ідеальних. Буваючи у старих будинках, ви можете помітити різницю. Там, де ванна досить простора, часто встановлювали звичайні чавунні радіатори. Місця для них достатньо, а конструкція «гармошкою» дозволяє досягти максимальної тепловіддачі.

А ось тісні ванні кімнати – зовсім інша справа. По-перше, там і так не розвернутися. Установка радіатора зробила б такі приміщення ще меншими. Крім того, маленька кімната та тепла для нагрівання вимагає менше. Тому на стінах з'явилися рушникосушки у вигляді змійовика. Їх було достатньо, щоб забезпечити комфортну температуру, вони розташовувалися вище за борт умивальника, тому не заважали монтажу сантехніки і дотримання вимог особистої гігієни. Нарешті, за допомогою довгого вигнутого змійовика можна було підтримувати рушники теплими та сухими, а також швидко та ефективно сушити дрібні предмети одягу.

Сьогодні сушарка для рушників залишається таким же функціональним, як і п'ять десятків років тому. Тому, перш ніж позбавитися цієї деталі ванної кімнати задумайтеся, чим ви її заміните. Гарний інтер'єр, звичайно, є важливою умовою. Але не настільки важливим як функціональність. Особливо, якщо йдеться про ванну кімнату.

Маскуємо рушникосушка в процесі ремонту

Якщо ви твердо вирішили позбутися рушникосушарки, це можна зробити в процесі капітального ремонту. Правда, для цього вам доведеться звернутися в керуючу компанію, адже демонтаж вимагатиме попереднього узгодження, а також повного відключення системи від води. Труби входу та виходу маскуються, а змійовик у цьому випадку просто зрізається. Також можна сховати рушникосушарку в стіну. Такий спосіб більш трудомісткий. Необхідно зрізати існуючий змійовик, замінити старі труби та пробити у стінах поглиблення, що підходять за формою. Надалі все це ховається за допомогою будівельних матеріалів та кахлю або іншого декоративного оздоблення.

При цьому потрібно врахувати два нюанси:

  • конструкція повинна бути дуже надійною, щоб не утворилася протікання всередині стіни;
  • Необхідно заздалегідь прорахувати, як вплине нагрівання зсередини на стіну і декоративне оздоблення.

Повний демонтаж та «утоплення» в стіні є складними та дуже брудними способами. У процесі утворюється багато дрібнодисперсного пилу та іншого будівельного сміття. Та й обійдеться все це дорого.

 На щастя, сховати сушка для рушників можна набагато дешевше і швидше.

Бюджетні способи сховати рушникосушар у ванній

Щоб приховати сушка для рушників з очей, можна:

  • прикрити його рухомим екраном або жалюзі (у цьому випадку його і експлуатувати можна, тільки заслінку підняти);
  • закрити змійовик і труби, що підводять навісною або підлоговою шафкою без задньої стінки (якщо передбачити вентиляційні отвори, тепло продовжить надходити у ванну кімнату, а при відкритих дверцях виріб навіть можна використовувати за призначенням);
  • упакувати все спеціальний сітчастий короб (і виглядає привабливо, і тепле повітря надходить).

Очевидно, що сховати сушка для рушників можна і без капітального ремонту. Ось тільки всі ці варіанти більше підходять для просторих ванних кімнат у новобудовах. Приміщення у старих типових квартирах рідко мають розміри, що дозволяють встановити додаткову шафу чи коробку.

Як надати рушникосушителю привабливого вигляду

Якщо ви не готові до серйозного ремонту (фінансово чи морально), можна прикрасити змійовик за допомогою фарби або текстилю. Це може зробити його як менш помітним, так і стильним акцентом інтер'єру. Звичайно, прикраса сушки для рушників викликає ряд питань. Що використовувати, щоб виріб зберіг функціональність та став органічною частиною інтер'єру? Вибір матеріалу залежить від особливостей вашого приміщення. Наприклад, якщо ванна оформлена в стилі модерну або хай-тек, можна використовувати срібну фарбу. Під вінтаж добре підійде покриття, що імітує мідь. Також можна просто замінити залізний змійовик та труби на мідні.

Крім того, завжди залишається можливість використання текстилю. Джутова мотузка або атласна стрічка швидко перетворить ваш рушникосушка на дизайнерський виріб.