Приступати до самостійного розбирання змішувачів для ванної або кухні слід тільки після ознайомлення з алгоритмом необхідних дій. Конструкції одноважільних і двохвентильні моделей відрізняються. При розбиранні слід враховувати ці особливості. Одноважільні пристрої працюють за рахунок картриджа. Існують кульові модифікації зі спеціальним кулькою. Двохвентильні моделі мають пару кран-букс, що перебувають в одному корпусі.

 

Рекомендації як розібрати змішувач одинважільний у ванній

 

Одинважільний змішувач з картриджем використовується в більшості випадків для установки у ванній. Його несправність виникає через поломки основного елемента конструкції, провести заміну якого можна самостійно. Для розбирання необхідно підготувати:

  • плоску викрутку;
  • ключ-шестигранник;
  • молоток;
  • плоскогубці.

Подачу води перед початком ремонту потрібно перекрити. В першу чергу слід зняти червоно-синій індикатор, представлений у вигляді пластикової заглушки. Під нею мається фіксуючий болт, який потрібно відкрутити шестигранним ключем. Після цього вдасться зняти важіль змішувача і декоративну кришку. Потім необхідно відкрутити монтажну гайку, використовуючи розвідний ключ, і витягти картридж.

Кульовий кран розбирають за схожою схемою. Слід зняти пластиковий індикатор гарячої холодної води, потім відкрутити фіксуючий гвинт і зняти важіль. Потім потрібно отримати декоративну гайку круговими рухами. Після цього вдасться дістатися до кулі і інших деталей.

 

Як розібрати двохвентильний змішувач на кухні

 

Розбирання необхідно проводити обережно, щоб не пошкодити деталі. На першому етапі потрібно зняти декоративну заглушку. Якщо краном користуються давно, то вентиль може погано піддаватися і доведеться використовувати змазку. У тому місці, де була заглушка, є шуруп, його потрібно акуратно відкрутити хрестової викруткою. Після цього можна дістатися до вентиля і витягнути його. Потім слід зняти накладку і видалити серцевину. Для цього знадобиться розвідний ключ. Друга головка крана розбирається за таким же принципом. Після всіх маніпуляцій необхідно перевірити стан кріплення. Якщо воно сильно разболталось, то необхідно підкрутити.

Після розбирання слід подивитися в якому стані знаходяться всі деталі, прибрати забруднення і замінити зламані компоненти. Найчастіше кран тече з-за зношеності прокладки. Тому під час розбирання особливу увагу потрібно приділити цьому елементу. Найкраще поміняти прокладку. Якщо вона знаходиться в нормальному стані досить підтягти кріплення до упору. Після перевірки всіх деталей, заміни зламаних частин, збірка проводиться в зворотному порядку.

 

Розбирання змішувача Grohe: з чого складається кран

 

Виробник Grohe надає три варіанти кранів:

  • одноважільні;
  • двохвентильні;
  • безконтактні.

У випадку з першими двома варіантами, розбирання відбувається за вказаними вище алгоритмами. Конструкція змішувачів від німецького виробника не відрізняється від інших марок. Основна відмінність полягає в якості виробів. Механізми Grohe більш довговічні, необхідність ремонту виникає вкрай рідко.

Особливість одинважільного змішувача Grohe в тому, що гнучкі підводки води в нього не на різьбі, а зафіксовані зсередини. Розбирання проводиться за наступним алгоритмом:

  • шестигранником потрібно зняти ручку;
  • потім прибрати ковпачок і вийняти картридж;
  • викруткою забирається пластикова проставка;
  • витягуються ущільнювальні кільця, наявні на гнучких підводках;
  • в кінці виймаються фіксатори.

У випадку з безконтактними змішувачами, а також моделями, вбудованими в стіну, провести розбирання самостійно не вийде. Необхідно довірити цю справу майстру.

 

Ремонт змішувача на кухні або у ванній

 

Розбирання є тільки першим етапом усунення несправності. Одним з факторів, що викликає протікання крана, може бути знос ущільнюючих елементів, тому їх стан перевіряється в першу чергу. Друга поширена причина — поломка основного елемента. Якщо замінити маховик або картридж, тоді вдасться відновити функціональність крана. З більш складними несправностями краще звернутися до майстра.

Принципового розходження між ремонтом кранів в кухні і ванній немає. Розбирання змішувачів здійснюється за однаковими алгоритмами. Моделі для ванної оснащуються душовою лійкою. Її протікання виникає через зношування ущільнювальних кілець. Їх можна замінити, від'єднавши компоненти ключем. Якщо зламаний сам кран, а лійка справна, то під час ремонту її краще від'єднати.

Ремонт змішувачів можна провести самостійно. Для цього знадобляться всього 4 інструменту і трохи знань. Звертатися до майстра варто тільки в тому випадку, якщо після розбирання й огляду не вдалося визначити причину, усунути несправність. Щоб збільшити термін експлуатації змішувачів необхідно встановити фільтри і періодично чистити елементи.