Заміна батарей — хороша можливість підвищити енергоефективність, навіть якщо не планується переобладнання всього комплексу.

Правильний вибір радіаторів, а також грамотне їх розташування в квартирі або будинку допоможе знизити витрату ресурсів. Кінцева мета — комфортна температура в будь-який час року. І цього нескладно домогтися, якщо скористатися деякими рекомендаціями від консультантів компанії «Трубер».

У цьому питанні немає однакових рішень для всіх. Все дуже індивідуально, при цьому також враховуються такі фактори, як наявність або відсутність утеплення з зовнішньої сторони будівлі, площа приміщень, теплова потужність опалювальної системи і багато іншого.

Інтернет-магазин компанії «Трубер» пропонує найширший асортимент радіаторів, а також комплектуючих для їх монтажу. Це дозволяє придбати все необхідне для реалізації проектів будь-якої складності та масштабу. Продукція поставляється в роздріб і оптом, що дозволяє з максимальною вигодою зробити покупку великого об'єму. Більшість товарів є в наявності, так що не потрібно чекати їх під замовлення.

 

Що потрібно знати перед установкою радіатора опалення

 

Планування перед установкою радіатора опалення — обов'язковий етап, який допоможе уникнути тепловтрат. Оптимальним варіантом є розташування радіаторів під вікнами або ж на найближчому відстані до них. Так вийде не тільки запобігти втрати тепла, але також перешкоджати утворенню конденсату. Якщо мова йде про великих віконних отворах, за краще вибирати батареї висотою від 30 см і більше.

Крім того, можна скористатися матеріалом «Теплоізол», яким можна обклеїти стіну позаду радіатора. Це допоможе збільшити теплову ефективність. Крім цього монтаж батареї можна здійснювати на мінімальній відстані 3 см від задньої стінки.

Установка відбувається виключно під прямим кутом. Це необхідно, щоб уникнути скупчення повітря. Навіть наявність найменшого нахилу може провокувати постійні збої в роботі системи опалення, а також передчасний знос батареї.

Варто пам'ятати про дотримання таких норм:

  • вертикальна вісь, яка проходить через центр вікна, повинна співпадати з центром радіатора. Можливі відхилення в межах 2 см;
  • оптимальна довжина батареї — 75% ширини віконного прорізу;
  • між підлогою і радіатором має бути мінімум 6 см, а підвіконням — 5 див.

Дані вимоги однаково гойдаються монтажних робіт в квартирі і будинку. Роками перевірений, що виконання даних правил дозволить досягти оптимального повітрообміну, що гарантує максимальну ефективність опалювальної системи.

 

 

Однотрубні і двотрубні схеми установки радіаторів

 

Тип підключення радіаторів не в останню чергу позначається на енергоефективності опалювальної системи. Однотрубна схема установки є однією з найпопулярніших. Найчастіше такого типу системи встановлюються в багатоквартирних будинках.

Однотрубна схема установки припускає послідовне підключення радіаторів в магістралі. Остання батарея підключається безпосередньо до котла або стояка у багатоповерхових будинках. Популярність такого методу обумовлена мінімальними витратами на трубопровід. Але при цьому в системі неможливо коригувати тепловіддачу радіаторів. При цьому батареї нагріваються нерівномірно. Чим далі елемент від котла або стояка, тим нижче температура.

В двотрубної схемою підключення присутні дві магістралі: одна для транспортування теплоносія, а інша для відтоку води. Серед основних переваг даного способу можна назвати:

  • можливість регулювання температури кожної батареї окремо;
  • забезпечення однакового температурного режиму на всій протяжності магістралі, незалежно від віддаленості кожного елемента;
  • сумісність опалювальних систем з різними видами палива.

При такому методі підключення потрібно в 2 рази більше труб, що позначається на вартості. Але при цьому в процесі експлуатації користувачі можуть отримати більше тепла, систему можна збалансувати з урахуванням сезону.

У будь-якому випадку для кожного проекту потрібно консультація та супровід інженера, теплотехніка, які добре розбираються в нюансах опалювальних систем. Вони допоможуть вибрати підходящого типу моделі, враховуючи вихідні технічні особливості об'єкта.

 

Бокове і нижнє підключення біметалевої батарей опалення

 

При купівлі біметалічного радіатора одним з визначальних факторів є тип підключення. В квартирах і будинках з розводкою труб по стінах застосовуються батареї з боковим одностороннім підключенням. Моделі даного типу більш доступні за вартістю, при цьому, незалежно від матеріалу, з якого зроблені.

Батареї з нижнім підключенням виглядають більш естетично, тому як розташування трубопроводу може бути не тільки підлоги, але і зі стіни. Але таке конструкційне рішення можливо не на всіх батареях. В такому виконанні доступні переважно сталеві панельні, трубчасті, а також мідно-алюмінієві моделі.

Варто відзначити, що батареї опалення з нижнім підключенням коштують трохи дорожче, ніж з боковим. Але це той варіант, коли естетичні якості на тому ж рівні, що і експлуатаційні. На об'єктах, в яких трубопровід прокладений по підлозі, також краще застосовувати батареї з нижнім підключенням.

Щоб досягти мінімальних теплових втрат, можна скористатися діагональною схемою підключення. При такому підході тепло поставляється з одного боку, проходить через усі секції, і виходить з іншого краю. Даний спосіб актуальний для батарей, у яких є понад 12 секцій. В такому випадку можна забезпечити ефективне прогрівання приміщення будь-якої площі.