Душові кабіни з низьким і високим піддоном, а також моделі з скла користуються популярністю за рахунок своєї компактності і функціональності. Сучасні вироби відрізняються простою конструкцією, яка дозволяє провести монтаж самостійно. Для успіху справи досить обзавестися необхідними інструментами, дізнатися алгоритм дій і вивчити особливості конкретної моделі.

 

Етапи складання душової кабіни своїми руками

 

Всі елементи душової кабіни складаються як конструктор, ідеально підходять один одному, тому не доведеться робити підгонку. Щоб домогтися бажаного результату, досить знати приблизний алгоритм дій і провести підготовчі роботи. На момент встановлення оздоблення ванної кімнати повинна бути повністю завершена. Під час монтажу необхідно особливо уважно ставиться до скляних елементів. Не варто класти їх на плитку без захисту. Для установки потрібні дві людини. Перед початком робіт слід зробити все вводи і виводи, враховуючи рекомендації виробника душової кабіни. Монтаж конструкції здійснюється за наступним алгоритмом.

  • збірка душового піддона;
  • з'єднання спереду рами і скла;
  • установка знаходяться ззаду стінок і центральної панелі;
  • фіксація передньої і задньої частини до основи;
  • обладнання кришками, дзеркалами, поличками;
  • регулювання дверей і герметизація стиків;
  • підключення комунікацій.

Під час проведення маніпуляцій можна орієнтуватися на вказаний алгоритм або змінювати черговість етапів, якщо цього вимагає ситуація. Також слід заздалегідь ознайомитися з рекомендаціями виробника, адже для кожної душової кабіни характерні свої особливості, які потрібно враховувати.

 

Як зібрати душову кабіну 90 на 90

 

Один з найбільш популярних варіантів — душова кабіна зі скляними дверцятами, що має розміри 90 на 90 см Для її монтажу знадобиться герметик і пістолет для його нанесення, шуруповерт, свердло з діаметром 1-3 мм, хрестова викрутка, олівець, пасатижі або гайкові ключі, а також рівень.

Душова кабіна складається із задньої стінки з двома стеклами однакового розміру. Передня частина має більше елементів. Її конструкція складається з двох нерухомих стекол, дверей, горизонтальних профілів, П-образних і магнітних ущільнювачів, Г-образних отсекателей. Один з елементів конструкції — центральна стійка. Після огляду та перевірки стану деталей можна приступати до монтажу.

Спочатку потрібно перевернути піддон і прикрутити каркас. На ньому можуть бути готові отвори. Якщо їх немає, то доведеться самостійно проводити заміри і просвердлювати місця кріплення. Закріплювати каркас до піддону потрібно саморізами. Перед цим потрібно перевірити їх довжину, інакше вони можуть пошкодити основу.

На наступному етапі необхідно прикріпити сифон, змастивши з'єднання герметиком, і провести монтаж передній декоративної панелі. Потім можна поставити піддон на місце установки, перевірити рівень і затягніть гайки. Після цього здійснюється складання центральної панелі. У більшості випадків її збирають ще на заводі. Тоді можна приступити до наступного етапу — зафіксувати центральну панель і задні скла на піддоні за допомогою саморізів або болтів.

Передня рама складається з профілів. Останні з'єднуються саморізами. На скла слід надіти гумовий ущільнювач і встановити їх в паз профілю. Зафіксувати передню раму зі скляними елементами на піддоні можна за допомогою саморізів або болтів.

Потім слід зібрати двері, закріпити верхні і нижні ролики, ручки та ущільнювачі. Проводиться монтаж обмежувачів на верхньому і нижньому поперечному профілі, фіксуються дверки. Прикрутити кришку можна саморізами. На останньому етапі підключаються комунікації.

 

Монтаж душової кабіни зі скла

 

Установка душових із скла здійснюється після чистової обробки ванної, коли вже встановлена плитка і всі роботи завершені. Під скляні кабіни встановлюється бордюр, ширина якого повинна складати не менше 50 мм Скла можна ставити прямо на підлогу. В такому випадку слід подбати про зливі води.

  

Монтаж скляної душової проводиться в кілька етапів. Спочатку потрібно зробити розмітку за допомогою лазерного нівеліра. Для фіксації скла використовуються конектори, які прикріплюють до стін та підлоги. Для гідроізоляції по всьому периметру встановлюються профілі. На наступному етапі здійснюється монтаж скла в отвір. За допомогою безбарвного силіконового герметика обробляються зазори між стінами.

Виробляти установку потрібно з особливою обережністю, адже в разі невідповідності вода буде виходити назовні. Перед монтажем слід ознайомитись з інструкцією виробника, де вказані певні особливості, які обов'язково варто врахувати. Якщо порівнювати з душовою кабіною, яка має піддон, то такий варіант конструкції встановлювати простіше.

 

Установка душової кабіни з низьким піддоном

 

Монтаж кабіни з низьким піддоном не відрізняється від аналогічної установки душової, яка має високу підставу. Тому всі маніпуляції проводяться за схожим алгоритмом, який був вказаний вище. Спочатку необхідно встановити сифон. Він повинен розміщуватися під днищем душової кабіни. Потім потрібно докласти дно до місця монтажу, зробити розмітку та встановити сифон. Після цього варто зафіксувати піддон.

  

На наступному етапі слід провести монтаж дугових елементів і вертикальних стійок, вставити полотна і закріпити їх гумовими деталями. Для фіксації можна використовувати саморізи. Потрібно встановити двері, з'єднати їх з роликами зверху, відрегулювати та зафіксувати в нижній частині. Всі стики необхідно пройти герметиком.

  

Установка душової кабіни, незалежно від виду та особливостей конструкції, що займає не більше 3-х годин. Спираючись на алгоритм дій, і трохи розібравшись в темі, монтаж пройде з успіхом. Можна також додатково переглянути відеоуроки і проконсультуватися у фахівця. Головне, слід пам'ятати, що монтаж душової кабіни вимагає точності та бездоганного виконання. Якщо ви в перший раз беретеся за таку справу, не маючи достатнього рівня навичок, то краще довірити установку професійному майстру.