Якщо сантехніка вийшла з ладу, настав час її замінити. Встановити змішувач своїми руками на кухні або у ванні не складе великої праці. Складність робіт залежить від виду пристрою і досвіду господаря. Дотримуючись чіткого алгоритму дій, провести монтаж можна навіть недосвідченій людині.

На сайті інтернет-магазину можна підібрати змішувачі для ванної, душа і кухні за вигідною вартості. Висока якість продукції від найкращих виробників гарантує тривалий термін експлуатації пристроїв.

 

Стандартна висота змішувача над ванною

 

При розрахунку висоти змішувача над ванною за стандарт беруть відстань 20 см, але цей параметр залежить від особистих переваг. У процесі розрахунків необхідно зробити виміри заздалегідь, від краю ванни.

Різні типи обладнання встановлюють на різних висотах по відношенню до ванною або раковині. Для комфортного користування змішувача з довгим виливом його встановлюють на висоті 30 см над ванною і 25 см над умивальником.

Перед установкою змішувача потрібно вимірювати параметри заздалегідь. Особливо важливий точний розрахунок відстані, коли планується встановити кран на ванну і раковину. На параметри монтажу впливають різні додаткові аксесуари для кранів. Це можуть бути пом'якшувачі води або фільтри.

За стандартами сантехнічні пристрої для ванни встановлюють на висоті 80 см від підлоги. При установці душового обладнання дотримуються відстані 120 див.

 

Установка одинважільного змішувача у ванну на стіну

 

Одним з найбільш поширених видів змішувачів є одноважільне пристрій, який можна без зусиль встановити на стіну у ванну. Важливо дотримуватися висоти установки. Від бортика ванни повинна бути не менше 20 див.

Конструкція встановлюється на кутові фітинги водопровідних труб. Робота проводиться з допомогою ексцентриків. Вони часто входять у комплект з прокладками до пристрою. На різьблення елементів намотують лляну підмотку рівним шаром. Закручують їх за годинниковою стрілкою до упору з допомогою ріжкового ключа. До эксцентрикам підносять змішувач і регулюють в положенні, щоб гайки закручувались без перекосів. Для ідеального результату процедуру контролюють рівнем. В гайки вкладають прокладки і закріплюють пристрій на эксцентриках. Закручування гайок виробляють акуратно, щоб уникнути перекосів. Сильно затягувати також не потрібно.

Далі до корпусу змішувача прикручують інші деталі, ущільнюючи сполуки входять в комплект прокладками. Якість роботи перевіряють, пустивши воду. Важливо добитися повноцінної роботи пристрою при різних рівнях напору води. Процедуру виконати своїми руками нескладно, важливо дотримуватися поетапності заходи.

 

Способи: як встановити змішувач на раковину на кухні

 

У разі, коли мийка ще не закрита на тумбі, роботу виконують наступним чином. На головну частину змішувача ставлять прокладку, вставляють його в отвір на бортику раковини, а з іншого боку надягають на різьбу прокладку, встановлюють кріпильну гайку. Змішувач розташовують на мийці належним чином і затягують кріплення. При установки одинважільного пристрою на кухні на всі з'єднання злегка намотують клоччя для герметизації системи. Запобігти збивання її до різьби можна, злегка капнувши на неї оліфою. Часто в комплекті з приладом йде кільцева декоративна прокладка, яку протягується через підводку до основи змішувача. Тепер вкручують різьбові штирі через притискну пластину в основі приладу і затягують гайки торцевим ключем. Агрегат займає потрібне положення.

Мийку ставлять на місце і підключають шланги до водопроводу. Патрубки зачищають наждачним папером і наносять шар лляної паклі, попередньо змастивши герметиком.

Приєднуючи сифон до миття, відкривають кран. При необхідності кріплення злегка затягують.

Ще одним способом кріплення змішувача на раковину є фіксація пристрою на стільниці, коли потрібно свердлити в ній отвір. Відзначають місця і роблять дірку для нарізних штирів і приладу. Лобзиком розширюють їх до потрібного діаметру, а краї зачищають наждачним папером. Всі подальші маніпуляції ідентичні вищеописаним. Прилад кріпиться за допомогою шпильок. Під час роботи важливо зробити отвір точного діаметру. В іншому випадку конструкцію буде непросто укріпити.

Якість сантехніки також відіграє важливу роль. Прилади, виконані відповідно з нормами і стандартами з інноваційним технологіям будуть відмінно працювати довгі роки, радуючи естетичним виглядом.