Сьогодні ринок багатий чашами різних форм та розмірів, а також гідробоксами з оригінальним функціоналом. Тому будь-яка людина може швидко змінити обстановку санвузла.

У цьому матеріалі ми розповімо про переваги ванни та душової кабіни. Також ви дізнаєтеся, що може бути кращим у вашому конкретному випадку.

 Критерії, що впливають на вибір душової кабіни або ванної кімнати: що вам більше підходить

Вибір між ванною та душовою кабіною залежить від різних факторів. Наприклад, стану здоров'я користувачів. Якщо сім'ї є людина з обмеженими фізичними здібностями, потрібно передбачити це у процесі проектування санвузла. Отже, вибір між душовою кабіною та ванною залежить від:

  • фізичні можливості користувачів;
  • розмірів приміщення;
  • особистих навичок мешканців.

Перший пункт досить простий. Літні люди, а також члени сім'ї, які пересуваються важко, навряд чи зможуть скористатися ванною самостійно. Вона зазвичай має високі борти. Через них важко перебиратися всередину. До того ж, завжди є ризик, що людина не зможе підвестися з ванни без сторонньої допомоги.

У цьому випадку рекомендується використовувати душову кабіну з низьким піддоном або без нього. На щастя сьогодні можна придбати все необхідне для монтажу зливу в підлогу.

Габаритні особливості кімнати, відведеної під ванну, також дуже важливі. Якщо приміщення крихітне, розумно позбутися чаші, що займає більшу частину простору. Душова кабіна теж вимагатиме місця, проте вона встановлюється вертикально, так що в кімнаті звільниться місце для умивальника, пральної машини тощо. Звичайно, якщо маленька ванна, встановити просторий гідробокс, швидше за все, не вийде. Але ви зможете з комфортом приймати душ.

 

Щодо особистих переваг мешканців: кожна людина має свої звички. Одні взагалі ніколи не приймають ванну, обмежуючись миттям під душем. Інші зробили з цієї процедури справжній ритуал зі свічками та розслаблюючою музикою. Якщо ви ставитеся до останніх, не варто міняти ванну на душову кабіну, навіть якщо це зробить приміщення просторішим.

Три головні причини встановити душову кабіну із задніми стінками

Якщо ви вже все вирішили, і маєте намір встановити саме душову кабіну, доведеться розбиратися з їхніми різновидами та особливостями. Підключення боксу вимагатиме часу, досвіду та сил. До того ж, зараз можна придбати різні душові, на будь-який смак і гаманець. Є варіанти:

  • повністю закриті (з дахом, стінками, дверцятами);
  • із задніми стінками, але без даху;
  • являють собою тільки змішувач і дверцята, з піддоном або зливом на підлогу.

Усі три різновиди мають плюси та мінуси. Наприклад, повністю закриті кабіни, звані також боксами, хороші повнотою комплектації. Цей пристрій потрібно лише зібрати в потрібному місці та грамотно підключити до водопроводу та каналізації. Вартість залежатиме від функціоналу. Якщо це просто душ із звичайною та тропічною лійкою, виріб буде цілком доступним. Якщо передбачені такі вишукування, як гідромасаж або радіо, готуйтеся викладати гроші.

душова кабіна

Монтаж душової безпосередньо до стіни ванної кімнати відкриває широке поле для експериментів. Ви будете особисто вибирати колір декоративного оздоблення, модель дверцята або шторки, змішувача та лійки, а також піддона (якщо злив не в підлогу). Вже очевидно, що йдеться про серйозний ремонт, що включає забезпечення гідроізоляції та безліч інших будівельних робіт. Це найдорожчий варіант душової кабіни. Проте він може бути абсолютно будь-яким.

Нарешті, душові кабіни із задніми стінками, але без даху. Це відмінний варіант для тих, хто цінує якість та комфорт, але не готовий перетворювати свою ванну на дизайнерський виріб. Наявність задніх стінок:

  1. виключає необхідність ремонтних робіт;
  2. надійно захищає стіни приміщення від вологи;
  3. допомагає створити естетично привабливий вигляд без особливих зусиль.

Ці три переваги зробили душові кабіни із задніми стінками найбільш популярним різновидом, одночасно красивим, зручним, простим у монтажі, а також недорогим.

Раціональне використання місця душових кабін із піддоном

Щоб не помилитися з розмірами душової кабіни, треба підійти раціонально. Маленькі кабіни (70Х70) допомагають економити простір, але в них може бути тісно. Моделі 150Х150 дуже просторі, але захаращують приміщення не гірше за великі чавунні ванни. Вибираючи душовий бокс, краще особисто відвідати демонстраційний зал та випробувати різні вироби. Всередині кабіни ви не повинні ударяться об стінки у найменшому русі. Якщо передбачена поличка, її розташування та розміри не повинні заважати гігієнічним процедурам.

Безпека та комфорт скляних душових кабін

Насамкінець варто особливо відзначити переваги скляних душових кабін. Це недешеве задоволення, проте, дуже безпечне та комфортне. Моделі з елементами із загартованого скла не бояться механічних пошкоджень, відмінно виглядають (навіть великими). До того ж, навіть якщо вам вдасться розбити скляне полотно, воно розсиплеться на безліч фрагментів, позбавлених гострих країв.

Так що ж краще, ванна чи душова кабіна? Універсальної відповіді на це питання просто не існує. Ідеально, якщо ваша ванна кімната дозволяє помістити і те, й інше. Також можна використовувати ванну, один кінець якої має шторку зі скла. У цьому випадку один виріб може використовуватися і для розслаблюючих ванн, і для швидкого здійснення гігієнічних процедур.

Якщо жоден спосіб не підходить, доведеться робити вибір між душовою кабіною та ванною. І залежатиме він передусім від вас.