Інтер'єр ванної кімнати складається з безлічі елементів. Освітлення, сантехніка, оздоблення, навіть килимки — все це формує стиль приміщення, робить його комфортним і затишним, допомагає створити особливу атмосферу. Сьогодні ми поговоримо про те, які дизайнерські ідеї для ванної кімнати найбільш актуальні в останній час. Для цього ми розберемо основні елементи обстановки і виберемо оптимальні поєднання.
Дизайн маленької ванної
У більшості українських квартир ванна кімната не відрізняється великими розмірами. Її стіни вузькі, а стеля знаходиться на висоті близько 2,5 метрів. Створити комфортні умови в такій обстановці — непроста затія. Дозволимо собі дати вам декілька корисних рекомендацій:
● використовуйте білий колір в обробці — він візуально розширює межі простору і наповнює його світлом;
● для облицювання підійде плитка середніх розмірів, додайте дзеркало навпроти дверей — це позитивно вплине на сприйняття кімнати;
● вибирайте меблі в стилі модерн або мінімалізм;
● краще використовувати полиці, підлогова тумба буде занадто громіздкою;
● душова кабіна — практичне рішення для мініатюрної ванною, а для захисту від бризок підійде звичайна шторка;
● не варто використовувати декор — чим простіше інтер'єр, тим краще.
Красиво обставити маленьку ванну — задача складна, але цікава. В інтернет-магазині «Трубер» можна підібрати компактний змішувач або спеціальні аксесуари, які допоможуть раціонально використовувати невеликий простір.
Інтер'єр ванної кімнати з душовою кабіною
В цілях економії деякі люди свідомо відмовляються від ванни і встановлюють душову кабіну. У такого варіанту є ряд плюсів:
● більше вільного місця в кімнаті;
● знижений витрата води;
● стильний сучасний дизайн;
● легкість установки та підключення.
Душову кабіну варто розглядати не лише як зручне місце для миття, але і важливу частину інтер'єру кімнати. Звернемо вашу увагу на деякі нюанси дизайну:
● у невеликій кімнаті буде добре виглядати кабіна кутова, вона може бути прямокутною, так і округлої;
● плитка всередині душовою підбирається контрастно покриття іншої частини підлоги, краще всього, якщо вона буде мати світлий колір;
● а ось оздоблення стін гармонійніше виглядає, коли виконана в єдиному стилі по всій ванній;
● скло для дверей використовуйте як можна більш темний — на ньому будуть гірше видно відкладення;
● стеля у ванній можна зробити натяжним, але подбайте про захист елементів освітлення від вологи (IP67);
● всередині боксу краще розмістити полиці для гігієнічних приладдя, корисним буде також дзеркало.
Пам'ятайте, що душова кабіна виглядає набагато природніше в інтер'єрі, ніж гідробокс, який сприймається чужорідним тілом в дизайні.
Варіанти дизайну ванної з поєднаним санвузлом
Ванні, суміщені з санвузлом, пропонують своїм власникам широкі дизайнерські можливості. Ви можете використовувати в них великогабаритну сантехніку, місткі підлогові тумби, окремо розташовані змішувачі та незвичайні елементи освітлення. Велике приміщення робить можливим створити комфортне та стильне простір для відпочинку, гігієнічних процедур і наведення краси.
Виділимо кілька цікавих ідей, якими з нами поділилися професійні дизайнери:
● якщо площа дозволяє, зонируйте простір різнобарвною плиткою або матеріалами обробки стін і стелі;
● виконуйте єдність форм предметів меблів і аксесуарів;
● розгляньте можливість прихованого монтажу сантехніки;
● впроваджуйте природні мотиви — це зараз в тренді;
● віддавайте перевагу натуральним матеріалам — дерева, каменю і т. д.
Ідеї для дизайну ванної кімнати в стилі лофт
Ванна в стилі лофт стає все більш популярною в сучасних будинках і квартирах. Для неї характерні великі простори, великі вікна, високі стелі, відсутність внутрішніх перегородок. Для обробки використовують стилізовану під бетон плитку, металеві текстури і т. д. Навіть інженерні комунікації здатні виступати в якості декору. Ванна кімната в стилі лофт може грати на контрасті грубих фактур на стінах і вишуканих аксесуарів.
Уявіть, що перебуваєте на промисловому об'єкті і бажаєте перетворити його в затишне сучасне приміщення, зберігши індустріальну харизму. Потерта цегляна кладка, теплі килимки на підлозі, одноважільний змішувач з термостатом і величезна акрилова ванна — саме так і виглядає стиль лофт.