Зміст:

чи потрібно силіконити душову кабінуВстановлення душової кабіни може здійснюватись з кількох причин. Так, багато хто змінює надто громіздку чашу ванни на компактний душ. Це не дивно, адже з установкою кабіни, що використовує вертикальний, а не горизонтальний простір, можна звільнити місце, площею рівне половині старої доброї ванни. До того ж, більшість душ мають дверцята слайдери, яким для відкриття не потрібен вільний простір поза габаритами кабіни. Також заміна ванни на душ провадиться виходячи з фізичного стану мешканців об'єкта. Люди похилого віку, маленькі діти, а також особи з обмеженими можливостями можуть використовувати душ з дрібним піддоном або взагалі без нього, але не впораються з глибокою ванною.

Нарешті, монтаж гідробоксу може стати практичним доповненням до ванни. Кабіна краще підходить для ранкових гігієнічних процедур або освіжаючого душу після важкого робочого дня.

Купуючи душову кабіну, багато хто вважають, що вона повністю готова до експлуатації. Це не зовсім так. Крім складання та підключення, вам доведеться просиликонити конструкцію.

Чи потрібно силіконити душову кабіну

Відповідь це питання повністю однозначний. Звичайно ж, душову кабіну потрібно обробити герметиком, адже вона не є монолітною конструкцією та має безліч стиків, щілин та технологічних отворів. На даний момент герметизація може здійснюватися за допомогою силіконових чи акрилових складів. Досвідчений майстер відразу скаже, що силікон більш практичний, адже він не руйнується навіть за регулярного впливу води.

До того ж, кабіна, яка не оброблена герметиком, є джерелом підвищеної вологості. Ванну кімнату і так не назвеш сухим приміщенням, тому не варто додавати додаткову пару. Пам'ятайте, що постійна вогкість погано позначається на здоров'ї, стані банних рушників, а також є чудовою базою для розвитку цвілі та грибка. Крім того, приміщення з підвищеною вологістю є домівкою рідною для різних комах, яких важко назвати привабливими. Таргани, мокриці, мухоловки, а це далеко не повний список «співмешканців», сусідству з якими ви навряд чи зрадієте.

До речі, у приватному секторі дуже сира ванна є чудовою принадою для гризунів. Пацюки та миші повною мірою оцінять атмосферу. А вони, на відміну від комах, не лише неприємні, а й дуже небезпечні. Саме гризуни є відомими переносниками різної інфекції.

Як зняти старий силікон із душової кабіни

Герметизувати душову кабіну потрібно не лише безпосередньо після установки. Старі, давно використовувані конструкції теж потребують обробки силіконовими складами. Як правило, необхідність просиликонити гідробокс виникає тоді, коли утворюються протікання. Це необов'язково пов'язані з відсутністю первинної герметизації. Просто силікон має обмежений термін експлуатації. Залежно від особливостей конкретного продукту, може становити від 3 до 25 років. Тому не варто економити при покупці силіконового герметика для душу. Проблема в тому, що не можна завдати нового шару силікону на старий шов. Маса не стане єдиним цілим, а протікання швидко відновиться. Перед герметизацією необхідно видалити весь старий силікон. Вам прийдеться:

  • здійснити демонтаж елементів, оброблених герметиком;
  • видалити його гострим ножем (дійте дуже акуратно);
  • витерти залишки оцтом або спеціальним розчинником.

Тільки після цього можна приступати до герметизації душової кабіни. І робити це потрібно щоразу так само, як і з нуля.

Як просиликонити душову кабінуяк просиликонити душову кабіну

Перш ніж силіконити щілини, стики та отвори душової кабіни, необхідно підготувати поверхню. Фахівці рекомендують видалити з неї пил та залишки будівельного сміття, протерти вологою тканиною, потім знежирити та видалити всі сліди вологи. Поверхня повинна бути максимально чистою та сухою. Обробка швів здійснюється після повного збирання конструкції. Вам прийдеться:

  • захистити оточуючі поверхні малярним скотчем (зняти стрічку потрібно пізніше, ніж 5 – 10 хвилин від початку робіт з герметиком);
  • наносити силікон за допомогою спеціального пістолета на всі ділянки, що обробляються;
  • стежити, щоб шар виходив максимально рівним та безперервним.

Поки силікон не застиг, його можна видалити сухою щільною тканиною. Також рекомендуємо запастись гумовим шпателем. Силіконовий герметик не відрізняється підвищеною плинністю, тому заповнити дрібні щілини можна лише за допомогою цього інструменту.

Зверніть увагу, що після завершення герметизації не можна відразу ж користуватися кабіною. Швидкість вулканізації залежить від температури, а також вологості навколишнього середовища.