Зміст:
- Пристрій класичного двовентильного змішувача
- Деталі одноважільного змішувача для ванної
- Як підібрати деталі двовентельного, одноважільного змішувача
Важко знайти більш використовуваний елемент інтер'єру ванної кімнати, ніж змішувач. Цей виріб встановлюється на стіну, бортик чаші або прямо на труби поблизу ванни. З його допомогою ми приймаємо душ, набираємо воду, налаштовуємо необхідну температуру. Тому буде не зайвим дізнатися, з чого складається змішувач для ванної. Особливо, якщо врахувати, що на даний момент можна легко знайти деталі для ремонту та технічного обслуговування будь-якої моделі. На вітчизняному ринку широко представлені комплектуючі для класичних двовентильних та сучасних одноважільних змішувачів для ванни.
Пристрій класичного двовентильного змішувача
Оскільки двовентильні змішувачі вже стали абсолютною класикою (і навіть встигли трохи застаріти), почнемо з опису пристрою даної моделі. Головною відмінністю такого виробу є роздільне подання води різної температури. Один вентиль відповідає за регулювання напору холодного струменя, другий використовується для гарячого. Змішування потоків відбувається безпосередньо у корпусі виробу. Двовентильний змішувач складається з наступних деталей:
- корпуси;
- виливу, званого також гусаком і носиком (зазвичай, він досить довгий);
- аератора, розташованого на закінченні носика;
- двох вентилів (на гарячу та холодну воду);
- 2-х кранбукс;
- перемикача (дозволяє спрямовувати потік у душову лійку);
- пари ексцентриків (для естетично привабливого монтажу).
Двовентильні змішувачі для ванної кімнати мають досить простий пристрій.
Вони справді нескладні у ремонті. Тим більше що, якщо модель якісна, єдиною проблемою може виявитися прокладка, що зносилася. У цьому випадку достатньо зняти ручки, видалити стару деталь та встановити нову.
Для надійності можна використовувати ФУМ стрічку.
Деталі одноважільного змішувача для ванної
Одноважільний змішувач хороший тим, що йому не потрібно регулярна (і досить часто) заміна ущільнювальних деталей. Така модель має складніший пристрій і без проблем служить довгий час. Вона складається з тих самих елементів, але є й деякі відмінності:
- згадані кранбукси змінюються на картридж із кульовим або дисковим затвором;
- замість пари ручок використовується один важіль ергономічної форми;
- корпус помітно компактніший;
- перемикач потоку для душової лійки розташовується не вгорі, а спереду (як правило, але не обов'язково).
Головним недоліком є те, що якщо одноважільний змішувач почав барахлити, його ремонт обійдеться дорожче, ніж у випадку з двовентильною моделлю.
Як правило, зносу піддається куля, пружини або весь картридж повністю. І кожну перелічену деталь відновити не можна, тільки замінити повністю.
Як підібрати деталі двовентельного, одноважільного змішувача
У випадку із двовентильним змішувачем проблем з підбором деталей для ремонту не виникає майже ніколи. Більшість гусей, ручок (навіть кранбукси) є практично взаємозамінними. Що стосується прокладок, то їх взагалі можна власноруч вирізати з гумово-технічної пластини відповідної товщини та пружності (або знайти на будь-якому господарському ринку за копійки). Але одноважільні змішувачі це зовсім інша справа. Картриджі, а також їх деталі можуть бути розраховані лише на цю конкретну модель пристрою. Тому пошук комплектуючих до змішувача з одним важелем варто вести, орієнтуючись на модель та виробника вашого пристрою.