Кількість
|
Вартість
|
||
|
Класифікація фільтрів включає чотири основних типи:
- Фільтри грубого очищення
- Фільтри тонкого очищення
- Пом'якшуючі фільтри
- Адсорбуючі фільтри
ТИП 1:Фільтри грубого очищення
Ці фільтри спеціалізуються на видаленні домішок розміром 10-50 мкм. Вони ефективно очищують воду від піску, глини, мулу та іржі. Цей тип фільтра потребує постійного очищення вручну або автоматичного самопромивання.
Розрізняють наступні типи фільтрів:
- Сітчасті металеві
- Сітчасті нейлонові
- Дискові
- Мішечні
ТИП 2:Фільтри тонкого очищення
Ці фільтри відзначаються здатністю видаляти найдрібніші домішки, хлор, солі, гази та органічні речовини.
З них виділяють:
- Поліпропіленові: спінений поліпропілен (PP) або поліпропіленовий шнур (PYP). Вони видаляють дрібні механічні частинки та встановлюються після фільтра грубого очищення (якщо він необхідний).
- Поліестерова гофра: схожий за характеристиками з поліпропіленовим, але має велику перевагу – його можна кілька разів відновлювати промиванням водою.
ТИП 3:Пом'якшуючі фільтри (від накипу)
Вони зазвичай використовуються, коли в воді виявляється надмірна кількість солей жорсткості, що викликають утворення накипу, білі розводи на сантехніці, погане намилювання миючих засобів, сухість шкіри, ламкість волосся.
Включають іонообмінні смоли, поліфосфатні, безфосфатні, магнітні та знезалізнюючі фільтри:
- Іонообмінні смоли (RS) ефективно видаляють солі жорсткості, а також домішки заліза, марганцю, кадмію, свинцю та інших важких металів, і нітрати.
- Магнітні фільтри використовують силу магнітних полів, щоб запобігти відкладенню солей жорсткості.
- Поліфосфатні фільтри використовують поліфосфат натрію, що створює захисну плівку навколо молекул кальцію та магнію, що блокує утворення накипу та відкладення.
- Безфосфатні фільтри відрізняються від поліфосфатних тим, що вода після проходження через них придатна для вживання.
- Знезалізнюючі фільтри ефективно видаляють дво- та тривалентне залізо до нормативних показників, видаляють сірководень і марганець.
ТИП 4: Адсорбційні фільтри
Виготовлені на основі активованого вугілля, вони використовуються в основному для видалення хлору, органічних сполук та покращення смакових характеристик води.
Поділяються на гранульовані (UDF, GAC) та брикетовані (СТО):
- Фільтри з гранульованим вугіллям (UDF, GAC) виготовляються з активованого вугілля зі шкаралупи кокоса. Вони затримують механічні домішки від 30 мікронів і вище, видаляють хлор, органіку, покращують смакові характеристики води. Це найбільш доступний вид фільтрів з активованого вугілля.
- Фільтри з брикетованим вугіллям (СТО) також виготовляються з активованого вугілля, але пресованого в формі брикетів. Вони мають всі переваги гранульованих вугільних фільтрів, але їхня фільтруюча площа майже вдвічі більша, а також вони мають більшу адсорбційну здатність і триваліший термін служби. Ці фільтри здатні затримувати механічні домішки до 5 мікронів включно і видаляють складні хлоровмісні сполуки, пестициди та інші хімікати. Їхня вартість вища за гранульовані вугільні фільтри.