Сантехніка – це зовсім інша справа. Якщо ви хочете, щоб не було протікання, частих ремонтів та інших неприємностей (особливо образливих, якщо ви «сховали» розводку і ремонт псує весь зовнішній вигляд), доведеться витратитися. І не йдеться про унікальні змішувачі або штучні ванни, виготовлені за оригінальним проектом. Тільки про якість.

У цій статті ми розповімо про відмінності між змішувачами для душу та кухонної раковини, способи встановлення даного виробу для ванни. Також ви дізнаєтеся, з чого виробляють сучасні змішувачі та що впливає на вибір моделі з того чи іншого матеріалу.

Раковина на кухні та душова кабіна — у чому різниця між змішувачами

Відмінності між змішувачами для кухонної раковини та душової кабіни цілком очевидні. Класичні моделі для кухні є лише виливом і важелем або вентилями. Більш сучасні вироби можуть мати кілька режимів подачі води (потік, дощування), а також незвичайну конструкцію носика. Особливо зручні варіанти, що є гнучкий довгий шланг, який можна повертати не тільки вправо/ліворуч. Також є висувні змішувачі для раковини на кухні. У цьому випадку "шланг" ховається в жорсткому корпусі заданої форми, але може витягуватися з нього у разі потреби. Зазвичай такий змішувач використовується там, де раковина має кілька чашок (для посуду та овочів).

Ключовою особливістю стандартної кабіни є монофункціональність. Вона використовується тільки для прийняття душу, тому в більшості випадків змішувач не має виливу. Тільки шланг, лійка, кнопки, важелі або вентилі. Якщо йдеться про сучасний душовий бокс, змішувач може взагалі не мати жодних деталей, крім тих, які відповідають за налаштування температури води, а також інтенсивності потоку.

Конструктивно змішувачі для душової кабіни та кухонного миття можуть бути будь-якими:

  • одноважільний;
  • двовентильними;
  • сенсорними;
  • термостатні.

Вибір залежить від ваших уподобань, дизайну приміщення, фінансових можливостей. Відзначимо тільки, що термостатні змішувачі (тобто «запам'ятовують» температуру і натиск) є кращим варіантом для душової кабіни, в якій встановлена лише лійка для тропічного душу.

Способи встановлення та розміри змішувачів для кутової ванни

Існує кілька способів встановлення змішувача для ванної, кутової або прямокутної. До них відноситься монтаж:

  • відкритий;
  • закритий.

У першому випадку всі комунікації залишаються на увазі. Цей спосіб вважається найбільш простим, адже вам не доведеться довбати стіни або встановлювати гіпсокартонні панелі. До того ж сам монтаж зводиться до фіксації змішувача шляхом різьбового з'єднання. Тут важливо, щоб розміри з'єднань труб та виробу підходили один до одного. Також можна придбати спеціальні перехідники.

Монтаж закритого типу передбачає, що на увазі залишиться тільки важіль або вентилі, гусак та лійка (якщо вона входить у комплект). Початківцям краще не братися.

Розмір змішувача для кутової ванни підбирається, виходячи з габаритів чаші. Чим компактніша ванна, тим менше має бути і змішувач.

Матеріал змішувача для кухні та ванни - який вибрати

Зверніть увагу, що матеріал, з якого виготовлений змішувач, впливає на довговічність, а також естетичну привабливість виробу. Тому вибирати його потрібно, враховуючи різні чинники. На даний момент можна придбати змішувачі для ванни або кухонного миття, виготовлені з:

  • нержавіючої сталі;
  • силуміну;
  • латуні;
  • Бронзи.

Сталь є бюджетним варіантом, служить досить довго і, будучи хромованою, дуже непогано виглядає. Однак вона не може вважатися найбільш довговічним варіантом. Якщо ви робите ремонт «на віки» (а у випадку з ванною кімнатою завжди йдеться про тривалий термін служби), краще вибрати латунні змішувачі. Вони краще переносять регулярний контакт із водою. До того ж сьогодні латунь може бути покрита захисним шаром хрому або інших матеріалів. Це дозволяє створювати змішувачі в широкому діапазоні кольорів. Під будь-який інтер'єр, буквально.

Змішувачі із бронзи — це, можна сказати, еліта. Справа не лише в тому, що бронзовий виріб демонструє чудеса довговічності. Сам матеріал вважається благородним. Навіть зеленувато-мідний наліт, що утворюється з часом, є ознакою аристократичності.

Силумінові змішувачі, навпаки, є найбільш бюджетним варіантом. Але це не означає, що такий виріб постійно ламатиметься. Це найбільш доступний за ціною товар із гарною якістю.

Щоб вибрати матеріал змішувача для ванни або кухні, потрібно врахувати фінансові можливості, стиль інтер'єру у приміщенні, а також особисті уподобання.

Варто зазначити, що змішувачі на кухні, як правило, набагато простіше замінити. Їх рідко монтують у стіну. Зазвичай установка здійснюється на стільницю або борт миття. У свою чергу, це означає, що всі комунікації заховані в тумбі під раковиною. Заміна не вимагатиме серйозних ремонтних робіт. Тому якщо ви вирішуєте, в який змішувач потрібно вкласти більше грошей, вибирайте пристрої для ванної, душу або умивальника.