Зміст:

Душова кабіна стає все популярнішою серед українців, адже більшість наших співгромадян проживають у будинках типової споруди, в яких ванні кімнати відрізняються виключно малою площею. А заміна великогабаритної ванни на компактну кабіну звільняє чимало місця. Проте, використовуючи душ, варто уважно стежити за тим, наскільки швидко йде брудна вода з піддону. Бортики останнього набагато нижчі, ніж у будь-якої ванни, тому ви можете затопити сусідів, якщо недодивитеся.

Чому не йде вода в душовій кабіні

Необхідно відразу обмовитися, що вода, що застоюється в піддоні душової кабіни, не означає, що ви погана господиня. Засмічення зливу практично неминуче просто тому, що в процесі експлуатації сифон і труби регулярно потрапляють різні сторонні частинки. Зрештою, в каналізацію йде зовсім не кристально чиста вода. Туди регулярно зливається рідкий бруд, мильна піна, частинки шкіри, шерсті тварин і, на жаль, наше власне волосся. Поступово все це накопичується, а коли доходить до межі - вода починає йти гірше і застоюється у піддоні. Також ознакою засмічення може бути неприємний запах. Водяний затвор захищає ванну від міазмів з каналізаційної системи, але бруд, що скупчився в сифоні, смердить анітрохи не менше.

Крім того, проблеми зі зливом можуть бути ознакою старої, яка зжила свій робочий ресурс системи. Це особливо характерно для старих п'яти та двоповерхових будівель, а також приватного сектора (якщо септик переповнений).

Як відкрити злив у душовій кабіні

Одним із способів видалення засмічення є механічне чищення зливу. Для цього вам доведеться:

  • від'єднати декоративну панель, що приховує комунікації;
  • видалити максимально можливу кількість води з піддону;
  • підставити тазик із низькими бортами або іншу ємність під сифон;
  • послабити гайку затвора, а потім і зовсім зняти її і колбу;
  • злити залишки води (водяний затвор);
  • акуратно видалити сміття та наліт на стінках пристрою, помити та витерти його насухо;
  • встановити сифон на місце;
  • закрутити всі кріплення.

Після цього не варто поспішати, встановлюючи декоративну панель на місце. Спочатку увімкніть воду в душі, щоб переконатися, що кріплення і сам сифон не підтікають, а рідина швидко йде в каналізацію. Якщо все гаразд, можна встановлювати і панель.

Більш серйозні забруднення (якщо затор знаходиться глибше в трубах) має сенс видаляти за допомогою спеціального троса. Однак із ним краще працювати на пару з помічником. Цей процес є брудним і важким, тому його зазвичай довіряють фахівцям.

Крім чищення сифону та видалення сміття тросом, можна використовувати звичайну вантуз. Він досить ефективний, якщо забруднення помірне. Встановіть гумову частину виробу безпосередньо над зливом (для підвищення герметичності

можна промазати кант вазеліном і зробіть кілька сильних ритмічних рухів вгору/вниз. Як правило, цього вистачає, щоб частинки засмічення викинуло нагору разом із водою.

Поради як почистити злив у душовій кабіні

Крім механічної очистки, видалити забруднення зі зливу душової кабіни можна і хімічним шляхом. Для цього можна використовувати як підручні засоби, так і спеціальну побутову хімію. До речі, багато фахівців рекомендують тримати в будинку запас соди та оцту, тому що саме ці кошти відмінно підійдуть для бюджетного чищення зливу. Причому вони є більш щадними та універсальними, ніж більшість побутової хімії. Щоправда, використовувати соду та оцет має сенс, коли засмічення ще нещодавнє. Вам потрібно:

  • видалити воду з піддону;
  • засипати в зливний отвір півсклянки соди;
  • вилити в нього таку ж кількість оцту;
  • почекати 1 – 1,5 години;
  • промити отвір сильним струменем гарячої води.

Цей метод можна використовувати і без ознак засмічення, просто як профілактичні заходи.

Також підходить побутова хімія у вигляді порошку, гранул, гелю чи рідини. Тут слід працювати в точній відповідності до інструкції виробника, яка обов'язково вказана на звороті упаковки. Працюючи з такими складами, пам'ятайте, що вони дуже агресивні. Використовуйте рукавички та інші засоби захисту. Також не варто забувати, що в момент реакції, побутова хімія для прочищення труб часто виділяє токсичні пари, вдихання яких, хоч і не вб'є, але може завдати шкоди здоров'ю. Подбайте про провітрювання приміщення і намагайтеся не вдихати повітря, що йде зі зливу в цей момент.

Як часто необхідно чистити сифон душової кабіни для профілактики

Частота профілактичних процедур, що попереджають засмічення сифону душової кабіни, залежить від кількох факторів. Наприклад, від:

  • того, як часто використовується сама сантехніка;
  • наявності пухнастих домашніх вихованців, особливо собак, яких потрібно мити після кожної прогулянки;
  • кількості мешканців, які користуються душем;
  • якості каналізаційної системи загалом.

У принципі, щадними підручними засобами, про які ми згадували вище, можна обробляти зливний отвір щотижня. Це дійство можна підв'язати до обов'язкових процедур догляду за самою кабіною. Звичайно, якщо в слив одночасно потрапить велика кількість бруду, шерсті або піску, буде потрібно додаткове чищення. Але із залишками шкіри, мила та невеликої кількості волосся сода та оцет справлятимуться на всі сто відсотків.

Від засмічення можна захиститись і за допомогою фільтрації зливальної води. Для цього потрібно купити та встановити решітку. Це може бути металевий, пластиковий або гумовий виріб. Такий заслін рекомендується очищати від налиплого волосся та бруду після кожного використання душу (або не рідше 1 разу на два дні).

Більш радикальні методи (вантуз, трос, побутова хімія) краще використовувати лише тоді, коли є серйозні проблеми із засміченням. Причому металевих трос взагалі не варто брати, якщо ваші труби виготовлені не з металу.