Зміст:

У приміщенні ванної кімнати важливими є всі предмети. Це найбільш утилітарне місце у квартирі. Однак це не означає, що не варто намагатися створити стильний та затишний інтер'єр. Незамінним елементом є змішувач для ванни. Від його справності та зовнішнього вигляду залежатиме загальне враження.

Навички, інструменти, витратні матеріали для заміни змішувача

Щоб поміняти змішувач у ванній самостійно, вам необхідно мати набір ручного інструменту, а також вміти з ним поводитися. У цьому випадку потрібно мати:

  • пасатижі;
  • набір викруток;
  • розвідний ключ.

Може знадобитися і газовий ключ, який також називають «шведкою». Також зверніть увагу на витратні матеріали. До них відноситься ущільнювач для різьбових з'єднань (можна використовувати стару добру клоччя з пастою, але краще зробити вибір на користь ФУМ-стрічки та нитки ущільнювача, тому що вони простіше в експлуатації). Також вам знадобиться прокладки з гуми або силікону, ексцентрики. У більшості змішувачів ці деталі входять до комплектації, але буває по-іншому. Перш ніж приступати до робіт, переконайтеся в їх наявності.

Для зняття старого змішувача може стати в нагоді мастило. Ідеальним варіантом буде WD-40. Цей склад здатний не лише роз'їсти іржу та мінеральні відкладення. Він також стане в нагоді в будинку для змащення дверних петель.

Якщо ви щойно дізналися, що таке WD-40, а також дуже туманно уявляєте собі, як поводитися з розвідним ключем, краще викликати сантехніка.

Поради щодо зняття старого змішувача у ванній

Приступаючи до робіт із самостійної заміни змішувача у ванній, не забудьте перекрити воду. Це можна зробити за допомогою вентиля, що є у кожній квартирі. Якщо він не працює, доведеться звернутися до компанії, що управляє, і просити про перекриття води в підвалі (це варто узгодити з сусідами, адже води не буде по всьому стояку). Щодо нового змішувача настінного типу знімається простіше нікуди:

  • відкручуємо фіксуючі гайки за допомогою розвідного ключа;
  • знімаємо конструкцію;
  • скручуємо декоративні накладки.

Проблеми виникають, якщо пристрій досить старий, наприклад, ще радянський. Тут доведеться застосувати WD-40, так як гайки напевно встигли "прикипіти". Також можна акуратно обстукувати місце з'єднання.

Установка нового змішувача своїми руками

Отже, ви вдало зняли стару модель. Перед вами ексцентрики теж не в кращому вигляді. Уважно огляньте їх, оскільки найімовірніше вони вимагатимуть заміни. Ці перехідники необхідні для того, щоб без проблем встановити змішувач навіть у тому випадку, коли відстань між трубами холодної та гарячої води не відповідає проміжку між цими входами на самому виробі. Вам потрібно:

  • зняти старі ексцентрики (можливо доведеться використовувати WD-40);
  • очистити місце з'єднання від накипу та іржі;
  • обмотати різьблення нового ексцентрика ущільнювачем (намотивуйте проти напряму закручування);
  • поставити ексцентрики, виставити відстань між ними.
  • Надалі залишиться лише встановити сам змішувач.

Не забудьте про силіконові прокладки.

До речі, працюючи із сантехнікою, намагайтеся не докладати великих зусиль під час закручування деталей. Завжди є можливість зірвати різьблення.

Переваги звернення до професійного сантехніку

Хоча сам процес монтажу нового змішувача здається досить простим, він, як і будь-яка справа, має багато тонких нюансів. Наприклад, зусилля, з яким потрібно затягувати різьблення. Це неможливо описати словами. Тільки досвід дозволяє майстру відчути момент, у який час зупинитися. Або кількість ущільнювача, що намотується на різьбове з'єднання. Занадто мало так само погано, як і забагато. Зрештою, за відсутності навичок поводження з інструментами, ви завжди ризикуєте пошкодити зовнішнє покриття змішувача. Якщо це станеться, навіть правильно встановлений виріб вже не виглядатиме як новенький.

Тому якщо є хоч найменші сумніви, що вам вдасться встановити новий змішувач у ванну самостійно, краще звертатися до фахівців. Робота досвідченого майстра коштує не так дорого, якщо врахувати її переваги:

  • швидкість виконання;
  • якість результат;
  • наявність гарантійних зобов'язань;
  • відсутність потреби у інструментах і витратних матеріалах (які власними силами теж недешеві).

Насамкінець варто сказати, що новий змішувач швидко втратить зовнішню привабливість, якщо ви не будете за ним доглядати. Витирайте поверхню насухо після кожного використання. Краплі води, що залишаються на змішувачі, висихаючи, залишають наліт неохайного вигляду. Раз на тиждень поверхню варто чистити спеціальною побутовою хімією або кашкою із соди та води, що за консистенцією нагадує сметану.