Важливим елементом ванної кімнати, який не тільки справляється з сушінням білизни, але і обігрівом приміщення, є полотенцесушитель. Підбираючи прилад, слід орієнтуватися на дизайн і розмір, продумати його місце розташування, висоту від підлоги. Прості правила монтажу рушникосушки забезпечать безпеку мешканцям і довговічність експлуатації обладнання.

На сайті інтернет-магазину представлений величезний асортимент водяних, електричних і комбінованих полотенцесушителей від найкращих виробників. Пристрій можна придбати без переплат, а служити вона буде довгі роки, не втрачаючи початкових характеристик.

 

 

 

Якою повинна бути висота установки рушникосушки

 

При установці рушникосушки в першу чергу слід враховувати зручність користування приладом. Мешканці будинку повинні дотягнутися до нього без проблем. Висота установки пристрою повинна бути від 120 до 130 см від підлоги. Таким чином, приладом буде легко користуватися дорослим і дітям. При цьому, на стіні поряд не повинні бути розташовані розетки. Головне, щоб агрегат їх не перекривав. Можна встановити розетку з заземлюючим контактом.

Крім того, важливо відступити від розташованих поблизу побутових приладів та сантехніки не менше метра. Допускається установка рушникосушки над пральною машиною, витримуючи відрізок від неї в 70 див. Відстань від стелі також нормується, слід залишити місце в 50 див.

Не слід розташовувати прилад занадто високо, оскільки, в іншому випадку розігріте повітря піднімається до стелі і прогріває приміщення повільніше.

У багатоквартирних будинках зі стандартним стелею важко дотримуватися потрібних цифр, тому установку U-образних моделей проводять у відповідності з розробленими нормативами Сніп. Допускається встановлювати прилад на відстані від підлоги 110 див. М-образні конструкції вішають, відступаючи 90 див.

Для установки водяного рушникосушки від стояка необхідно витримати відстань від 30 до 50 см. Сусідня стіна не повинна бути ближче, ніж 20 див.

 

Як встановити водяною полотенцесушитель

 

При установці водяних полотенцесушителей теплоносієм є гаряча вода, тому прилад підключають до системи водопостачання. Перед установкою конструкції важливо з'ясувати, чи є в трубах вода, іноді на літо її зливають. Також слід визначитися зі способом монтажу, він буває:

  • нижнім;
  • діагональним;
  • боковим;
  • центральним.

Нижній метод частіше застосовується в старих багатоквартирних будинках. Бічний монтаж передбачає встановлення на стіні так, щоб труби були не видні.

В першу чергу видаляють старе пристрій, переконавшись, що вода в трубах перекрита. Роботу виконують за допомогою болгарки або відгвинчують деталь з труб, знімаючи з кріплень.

На наступному етапі проводять монтаж байпаса, він з'єднує вхід і вихід труби, до якої підключено пристрій. Він встановлюється перед кранами. У разі його відсутності потрібно перекрити воду.

Для встановлення перемички беруть невеликий відрізок труби меншого діаметру, ніж параметр труб магістралі. Байпас пригвинчують на різьбу, ущільнювачем виступає лляна підмотка.

Далі встановлюють нижній і верхній крани, різьблення яких повинна бути ідентичною діаметру труб. Можна придбати звичайні вироби з положенням відкрито/закрито або віддати перевагу вентильним кранів, які дозволяють регулювати напір. Не можна фіксувати запірні пристрої до байпаса або на перемички. В іншому випадку подача води на інші точки буде утруднена.

Фахівці рекомендують встановити на верхню частину пристрою кран Маєвського, який справляється з видаленням повітря з системи.

Далее устанавливают полотенцесушитель с помощью кронштейнов и телескопических держателей. Чтобы присоединить прибор к системе применяют фитинги. В зависимости от конструкции они могут быть угловыми или прямыми. Во избежание протечки соединений тщательно уплотняют их подмоткой в виде льняной пакли или ФУМ-ленты.

После установки необходимо выполнить пробный пуск, чтобы убедиться в герметичности соединений. Все работы желательно производить в теплое время года, когда центральная система водоснабжения отключена и в ней нет давления. Но в этом случае проверить работу устройства не получится. Для предотвращения протечек, краны агрегата нужно держать в закрытом состоянии.

 

Установка электрического полотенцесушителя

 

Одним из главных преимуществ электрического полотенцесушителя является простота монтажа. Его фиксируют на стену и включают в сеть электропитания. 

Очень важно соблюдать правила электробезопасности. Розетка в ванной должна иметь специальное устройство с защитой от влаги, прибор заземляют. Эксплуатация агрегата допускаются через устройство защитного отключения. ТЭНы в приборах располагаются в нижней части. При креплении полотенцесушителя важно разместить его в правильном положении, нагревательным элементом к полу.

Требования по высоте к электрическим полотенцесушителям те же, что и для водяных.

Качественное устройства, установленные по всем правилам и стандартам будут долго выполнять свою функцию, радуя комфортным микроклиматом в ванной Правильная установка полотенцесушителя создаст комфортный микроклимат в помещении на долгие годы.